Офіційний сайт партнера
Основними акціонерами ВАТ «Мозирський НПЗ» є Уряд Республіки Білорусь і ВАТ НГК “Славнефть”, завод введений в експлуатацію в 1975 році.
ВАТ «Мозирський НПЗ» виробляє широкий асортимент нафтопродуктів. Серед них:
бензини автомобільні (АІ-98-К5-Євро, АІ-95-К5-Євро, АІ-92-К5-Євро);
дизельне паливо (ДТ-Л-К4 (К5), ДТ-З-К4 (К5), дизельне паливо для холодного і арктичного клімату (ДТ-З-К5 клас 2 і ДТ-А-К5 класс3);
паливо пічне побутове, топковий мазут;
покрівельні нафтові бітуми, будівельні нафтові бітуми, бітуми дорожні;
гази вуглеводневі зріджені паливні марки СПБТ для комунально-побутового споживання та гази вуглеводневі зріджені, відповідають європейському стандарту PN-EN 589: 2009;
вакуумні газойлі;
сірка технічна;
гас екологічно покращений;
бензол нафтовий.
З 2003 року продукція заводу сертифікована за міжнародними стандартами якості ISO 9001: 2000. Підприємство є лауреатом Премії Уряду Республіки Білорусь в області якості 2002, 2005, 2010 і 2015 років.
В даний час на Мозирському НПЗ реалізується програма розвитку до 2020 року, спрямована на подальше збільшення глибини переробки і підвищення якості продукції, що випускається. У 2016 році завод ввів в експлуатацію комбіновану установку виробництва високооктанових компонентів бензину, установку виробництва сірки і установку адсорбційного очищення бутанової фракції С4. У 2017 році Мозирський НПЗ приступив до здійснення інвестиційного проекту по створенню комплексу гідрокрекінгу вакуумного газойлю, який забезпечить заводу значне збільшення частки виходу світлих нафтопродуктів.
В активній стадії реалізації знаходиться наймасштабніший проект в історії підприємства – будівництво комплексу гідрокрекінгу важких нафтових залишків H-oil. До його складу також увійдуть установки виробництва водню, виробництва сірки і 21 об’єкт допоміжного призначення. Здійснення даного проекту дозволить заводу збільшити глибину переробки нафти до 90% і наростити обсяг випуску дизельного палива з вмістом сірки не більше 10 ppm більш ніж на 800 тис. тонн.
Будучи експортоорієнтованим підприємством, ВАТ «Мозирський НПЗ» до 80 відсотків від загального обсягу продукції, що випускається поставляє за межі Республіки Білорусь. Вигідне географічне положення заводу, близькість нафто- і продуктопроводів, наявність розгалуженої мережі залізничних та автомобільних магістралей роблять нашу продукцію доступною для споживачів України, Молдови, Угорщини, Румунії, Нідерландів, Словаччини, Чехії, Польщі, країн Балтії, Італії, Великобританії, Росії та ін.